در دنیای امروز، همه ما به شدت به محصولات نرم افزاری مختلفی وابسته هستیم که به دقت توسط توسعه دهندگان برنامه ریزی شده اند. اما برنامه نویسی کامپیوتر چیست؟

تعریف برنامه نویسی
یک برنامه کامپیوتری شامل کدهایی است که برای انجام وظایف خاص بر روی کامپیوتر اجرا می شود. این کد توسط برنامه نویسان نوشته شده است.

برنامه نویسی فرآیندی است که به ماشین ها مجموعه ای از دستورالعمل ها می دهد که نحوه اجرای یک برنامه را توضیح می دهد. برنامه نویسان تمام دوران حرفه ای خود را صرف یادگیری انواع زبان ها و ابزارهای برنامه نویسی می کنند تا بتوانند به طور موثر برنامه های کامپیوتری بسازند.

برنامه نویسان با استفاده از یک ویرایشگر کد یا IDE شروع به نوشتن چیزی می کنند که کد منبع نامیده می شود. این مجموعه ای از کدهای نوشته شده در یک زبان برنامه نویسی است که سایر برنامه نویسان می توانند آن را بخوانند.

کد منبع باید به زبان ماشین تبدیل شود تا ماشین ها بتوانند دستورالعمل ها را بفهمند و برنامه را اجرا کنند. این فرآیند تبدیل کد منبع به زبان ماشین به عنوان کامپایل شناخته می شود.

نمونه هایی از زبان های برنامه نویسی کامپایل شده C و C++ هستند.

زبان های دیگری هم هستند که از کامپایلر استفاده نمی کنند. در عوض، این زبان ها از مترجمی استفاده می کنند که کد را می خواند و اجرا می کند.

نمونه هایی از زبان های برنامه نویسی تفسیر شده جاوا اسکریپت و پی اچ پی هستند.

پس از اجرای کد، برنامه کامپیوتری می تواند اجرا شود. انواع مختلف برنامه های کامپیوتری شامل وردپرس، سیستم های پایگاه داده، بازی های ویدئویی و وب سایت ها می باشد.

این برنامه های کامپیوتری به ما اجازه می دهند تا با دستگاه ها و سرویس های نرم افزاری مختلف مانند تلفن ها، وب سایت ها و خود رایانه ها تعامل داشته باشیم.


انواع زبان های برنامه نویسی
صدها زبان برنامه نویسی وجود دارد. توسعه دهندگان ابتدا نیازهای برنامه را در نظر می گیرند تا بتوانند تصمیم بگیرند که کدام زبان برای استفاده مناسب است.

در اینجا چند زبان برنامه نویسی محبوب وجود دارد.

پایتون
جاوا اسکریپت
C/C++
جاوا
سی شارپ
روبی
PHP
برخی از این زبان ها عمدتاً در یک زمینه توسعه استفاده می شوند در حالی که برخی دیگر زبان های برنامه نویسی عمومی تر هستند.

برای اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس: 09360465056 و 09119121978