تبدیل شدن به یک طراح وب نباید دشوار باشد. اگر می خواهید اصول اولیه را بدانید، ما این راهنما را گردآوری کرده ایم که همه چیزهایی را که برای شروع باید بدانید را پوشش می دهد.

طراحی وب دارای جنبه های مختلفی است و دانستن اینکه از کجا باید شروع کنید می تواند سخت باشد. ما می خواهیم کارها را برای شما آسان تر کنیم و انبوهی از اطلاعات عالی را برای کمک به شما در راه تبدیل شدن به یک طراح وب گردآوری کرده ایم.

ما این مراحل اساسی برای یادگیری طراحی وب را بررسی خواهیم کرد:

مفاهیم کلیدی طراحی بصری را درک کنید
اصول اولیه HTML را بدانید
CSS را درک کنید
اصول طراحی UX را بیاموزید
با طراحی UI آشنا شوید
اصول ایجاد طرح بندی را درک کنید
با تایپوگرافی آشنا شوید
دانش خود را عملی کنید و چیزی بسازید
یک مربی بگیرید

طراحی وب چیست و چه عناصری باعث کارایی آن می شود؟

اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه وب سایت طراحی کنید، اولین قدم این است که بدانید طراحی وب دقیقا چیست.

طراحی وب بخشی هنری و بخشی علمی است که از هر دو جنبه خلاقانه و تحلیلی ذهن افراد استفاده می کند.

طراحان وب آنچه را که مفهومی است می گیرند و آن را به تصاویری ترجمه می کنند. تصاویر، تایپوگرافی، رنگ ها، متن، فضای نگاتیو و ساختار در کنار هم قرار می گیرند و نه تنها تجربه کاربری را ارائه می دهند، بلکه مجرای برای انتقال ایده ها هستند. مهارت های طراحی وب انواع تکنیک ها و تخصص در ایجاد وب سایت هایی را پوشش می دهد که هم کاربردی و هم از نظر بصری جذاب باشند.

یک طراح وب خوب، اهمیت هر قطعه از یک طراحی را درک می کند. آن ها در سطح دانه ای انتخاب می کنند و به هر عنصر سبک می دهند، در حالی که هرگز از نحوه ترکیب عناصر و عملکرد آنها در رسیدن به اهداف بزرگ تر طراحی غافل نمی شوند.

هر چقدر هم که جلوه های بصری طراحی وب سایت تماشایی باشد، بدون سازماندهی بی معنی هستند. منطق باید ترتیب ایده ها و تصاویر را در هر صفحه هدایت کند و همچنین نحوه سفر کاربران را در آن راهنمایی کند. یک طراح وب ماهر طرح هایی را ایجاد می کند که با کمترین تعداد کلیک ارائه می شود.

طراحی وب سایت را می توان به چندین زیر شاخه تقسیم کرد. برخی از طراحان حرفه خود را در زمینه هایی مانند UI، UX، SEO و سایر زمینه های تخصصی ایجاد می کنند. همانطور که سفر خود را به عنوان یک طراح شروع می کنید، باید کمی در مورد تمام این جنبه های مختلف طراحی وب بدانید.

 
وب دیزاین از Backend قدرت میگیرد 

همانطور که طراحی وب سایت را یاد می گیرید، با اصطلاحات back end و front end مواجه خواهید شد. اکثر مبتدیان اینها را با هم ترکیب می کنند، بنابراین مهم است که بدانیم چگونه متفاوت هستند.

Backend هر چیزی است که در پشت صحنه نمایش یک وب سایت اجرا می شود. وب سایت ها بر روی سرورها قرار دارند. هنگامی که کاربر درخواست می کند به بخش خاصی از یک وب سایت حرکت کند، سرور این اطلاعات دریافتی را دریافت می کند و به نوبه خود، تمام کدهای HTML و سایر کدها را بیرون می کشد تا به درستی در مرورگر کاربر نمایش داده شود. سرورها میزبان داده هایی هستند که یک وب سایت برای عملکرد نیاز دارد.

توسعه دهندگان وب که در توسعه Back-end تخصص دارند اغلب برنامه نویسانی هستند که با زبان هایی مانند PHP کار می کنند. آنها همچنین ممکن است از یک چارچوب پایتون مانند جنگو استفاده کنند، کد جاوا بنویسند، پایگاه داده های SQL را مدیریت کنند، یا از زبان های برنامه نویسی یا فریم ورک های دیگر استفاده کنند تا مطمئن شوند که سرورها، برنامه ها و پایگاه های داده با هم کار می کنند.

برای تبدیل شدن به یک طراح وب، لازم نیست خیلی عمیق به آنچه در Backend اتفاق می افتد بروید، اما حداقل باید هدف آن را درک کنید. این یک مبحث پیشرفته است، اما برای کسانی که می خواهند به توسعه دهندگان فول استک تبدیل شوند، به اندازه درک اصول اولیه مانند HTML و CSS مهم است. و صحبت از توسعه وب فرانت اند ...


Frontend به آنچه بازدیدکنندگان سایت می بینند مربوط می شود
Backend سمت سرور در نظر گرفته می شود در حالی که Frontend سمت مشتری است. Frontend جایی است که HTML، CSS، جاوا اسکریپت و سایر کدها برای نمایش یک وب سایت با هم کار می کنند. این بخشی از طراحی وب است که مردم با آن درگیر هستند.

همانطور که در حرفه خود پیشرفت می کنید، ممکن است وارد حوزه های تخصصی تری برای یادگیری توسعه وب شوید. ممکن است در نهایت با چارچوب هایی مانند React یا Bootstrap کار کنید یا با جاوا اسکریپت یا jQuery عمیق تر باشید. اینها زمینه های پیشرفته تری هستند که در ابتدا نباید زیاد نگران آنها باشید.


نحوه یادگیری طراحی وب
درک مفاهیم کلیدی طراحی بصری (خط، اشکال، بافت، رنگ، شبکه ها)
 اصول اولیه HTML را بدانید
 CSS را درک کنید
 مبانی طراحی UX را بیاموزید
 با طراحی UI آشنا شوید
 اصول ایجاد طرح بندی را بدانید
در مورد تایپوگرافی بیاموزید
دانش خود را عملی کنید و چیزی بسازید
یک مربی بگیریدبرای اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس: 09360465056 و 09119121978